Pagrindinis / Mokyklos naujienos / 14-22 dienomis dalyvavo Erasmus+ projekte “Change yourself. Change Society” Sakartvele (Gruzijoje), Rustavi mieste

14-22 dienomis dalyvavo Erasmus+ projekte “Change yourself. Change Society” Sakartvele (Gruzijoje), Rustavi mieste

Šiaulių Medelyno progimnazijos 8k klasės mokinės Augustė Kaminskaitė ir Gabrielė Vingiliauskaitė birželio 14-22 dienomis dalyvavo Erasmus+ projekte “Change yourself. Change Society” Sakartvele (Gruzijoje), Rustavi mieste.

Projekto metu vykdė šias veiklas:1-ą atvykimo dieną susipažino su Rustavi miestu, apžiūrinėjo lankomus objektus, ruošėsi veiklomis.
2-ą dieną kalbėjo apie Youthpass programą ir žaidė Rustavi miesto orientacinį žaidimą “Actionbound”.3-ą dieną bendravo viešojo kalbėjimo debatų metodu ir dalyvavo nacionaliniame gruzinų ir rumunų vakare.4-ą dieną rašė ir kūrė „Losje” tekstus bei naudojo „Black and Withe” revoliucijos metodą bei dalyvavo lietuvių ir armėnų nacionaliniame vakare, kuriame pristatė lietuvių liaudies dainas, šokius ir valgius.5-ą dieną lankėsi ECO centre ir dalyvavo lietuvių komandos dirbtuvėse-veikose (workshop): 1. „Kas yra aplinkosauginis pilietiškumas?“- Aplinkosaugos pilietiškumo veiksnys ES augimo strategijoje (2020 m.) ir tvaraus vystymosi, ekologiškos ir ciklo ekonomikos bei mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančios visuomenės vizijoje (ES- 2050 m. planas). 2. „Tas laikas, kai žmonės buvo sušalę, o planeta degė“ – superherojų armija – dalyviai imasi veiksmų ir bando gelbėti mūsų planetą. (imkitės veiksmų ir stenkitės išsaugoti mūsų planetą. Kūrybinis spektaklis / istorija apie aplinkosauginius piliečius, siekiant išgelbėti mūsų mažąją mėlynąją planetą nuo klimato kaitos), kuriame pristatė aplinkosaugines problemas, kūrė pristatymus ir video filmukus.6-ą dieną vaikščiojo į Kaukazo kalno Kazbegi ir Mkinvartsveri vienuolyno takeliais.7-ą dieną lankėsi Rustavi savivaldybėje, klausinėjo mero apie jaunimo problemas ir po pietų dalyvavo „Peticijų“ rašymo užsiėmime.
8-a diena dalyvavo disimiliacijos ir sekimo veiklose (dissemination and following up), lankėsi Tbilisio mieste, apžiūrinėjo svarbiausias sostinės vietas, bei vykdė projekto įvertinimo (evaluation) ir Youthpass įteikimo ceremonijoje.Projekto metu mokinės sužinojo, kiek svarbus esi pats, tavo indėlis į veiklas, kiek svarbus yra bendravimas vienas su kitais, kaip svarbu keisti save ir priimti kitus.
 

Taip pat skaitykite

Pavasario atostogos Prancūzijoje.

Jau antrus metus iš eilės pavasario atostogas prancūzų kalbos besimokantys mokiniai praleidžia kelionėje. Pakeliui į …