Pagrindinis / Mokyklos metraštis / Šiaulių Medelyno progimnazijoje vyko budėtojos Genovaitės Petrauskienės rankdarbių paroda „Iš Genutės skrynios“

Šiaulių Medelyno progimnazijoje vyko budėtojos Genovaitės Petrauskienės rankdarbių paroda „Iš Genutės skrynios“

Teatras prasideda nuo rūbinės, o mokykla nuo budėtojos

Šiaulių Medelyno progimnazijoje vyko budėtojos Genovaitės Petrauskienės rankdarbių paroda  „Iš Genutės skrynios“. Šioje parodoje buvo demonstruojamos įvairių raštų riešinės, mamos bei močiutės išaustos staltiesės. Paklausta ar visa šeima megzdavo, Genovaitė atsakė, „taip, visos močiutės bei mama megzdavo.“

Medelyno progimnazijoje dauguma mokytojų puikuojasi Genovaitės numegztomis riešinėmis. Kai buvo paklausta ar mezga savo sūnums ji atsakė, kad mezga visą laiką. Kai nupiešia modelį sūnūs atvažiuoja ir pasako ar tinka modelis ar reikia galvoti kitą. Menininkė stengiasi prieš šventes savo šeimynai padovanoti rankų darbo mezginius.

Trumpa Genovaitės istorija.
Genovaitė Trakšelytė – Petrauskienė gimė bei užaugo kaime. Mokėsi Šilalės rajono Kvėdarnos vidurinėje mokykloje. Apsigyvenusi Šiauliuose pradėjo dirbti Medelyno progimnazijoje budėtoja ir dirba šį darbą jau 26 metus. Abu sūnūs lankė šią mokyklą, o paklausta ar jai patinka dirbti šioje mokykloje, ji su šypsena veide atsakė: „Labai.“

Ką mokytojai ir mokiniai mano apie budėtoją ?
Paklausti ką mokiniai mano apie budėtoją daugelis atsakė, kad ji griežta, bet gera. Jiems patinka, kad atėjus į mokyklą, jie mato besišypsantį žmogų iš kurio jie gali sulaukti pagalbos. Mokytojai apie ją atsiliepė be galo šiltai. Mokytoja Angelė B., kuri budėtoją pažįsta 5 metus negailėjo komplimentų, o paklausta ar budėtoja atlieka svarbią funkciją, ji atsakė, taip bei prasitarė, kad budėtoja labai mėgsta gėles ir gali duoti įvairių patarimų kaip prižiūrėti jas. 2B klasės mokytoja Regina B. taip pat negailėjo komplimentų bei pagyrimų. Mokytoja Regina apie budėtoją atsiliepė labai šiltai: „Tai yra mūsų mokyklos įvaizdžio dalis. Kai įeini į mokyklos fojė, ten sėdi mūsų mokyklos puošmena.“

-Kada Jūs išmokote megzti ?
„Megzti išmokau dar būdama visai vaikas. Kūriau šalikėlius ir sijonėlius lėlėm. O mokykloj savo klasiokėm darydavau, tokios buvo populiarios kepuraitės, paprastos. Tai jau būdama 6 klasėje aš joms kepuraites numegzdavau.“

Kodėl susidomėjote mezgimu?
„Tiesiog mano visa šeima kažką stengės  sau pasidaryti pati: drabužius, kelnes ir pan. Mano močiutė mezgė, audė, mano mama audė, mezgė, visa šeima susėsdavo kažką daryti ir visi rūbai, visos kojinės, visi megztiniai, kelnės ir  t.t. viskas buvo padaryta, net užuolaidos išaustos.“

Vėliau vyko G. Petrauskienės edukacinis užsiėmimas, kuriame ji demonstravo kaip reikia megzti riešines bei įverti karoliukus, kad jie atitiktų norimą raštą. Paklausta, kaip ji namuose mezga, Genovaitė su šypsena atsakė, kad namuose ji naudoja durų rankenas įtemti siūlams. Ji nuo vienos durų rankenos pereina per visas namuose esamas rankenas. Tai atrodo tarsi voratinklis. Viena mokytoja net pajuokavo, kad kai Genovaitė mezga reikia iškeldinti visus namų gyventojus, kad jie jai netrukdytų.

Vykusią Genovaitės parodą vainikavo gražus bei šiltas kolegių pasveikinimas bei mokytojos Sonatos ištarti šilti žodžiai menininkei: „Gražiai puoselėji Lietuvos kultūrą.“

Taip pat skaitykite

RESPUBLIKINĖ MAŽOJI LIETUVIŲ KALBOS OLIMPIADA

2024 m. kovo 20 d. Medelyno progimnazijoje vyko tradicinė respublikinė mažoji lietuvių kalbos olimpiada. Olimpiados …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *