Pagrindinis / Mokyklos metraštis / PAŽINTIS SU PAŽANGIAUSIAIS VOKIETIJOS PASIEKIMAIS STEM PARODOJE „VISATA. ŽMOGUS. INTELEKTAS.“

PAŽINTIS SU PAŽANGIAUSIAIS VOKIETIJOS PASIEKIMAIS STEM PARODOJE „VISATA. ŽMOGUS. INTELEKTAS.“

Sausio 28 dieną vokiečių kalbos besimokantieji 7-8 klasių mokiniai kartu su vokiečių mokytoja Ingrida Zibulskiene ir informacinių technologijų mokytoju Mariumi Sketersku lankėsi Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir infroamcijos centre kur eksponuojama Goethe instituto ir Makso Planko kilnojamoji STEM paroda „Visata. Žmogus. Intelektas.“. Interaktyvi paroda pristato pažangiausius Vokietijos mokslinius atradimus, kurie gvildena didžiąsias žmonijos paslaptis ir skatina pamąstyti mokslui bei visuomenei aktualiomis temomis.  Parodą sudaro penki skyriai: „Visata – bekraštės erdvės“, „Žmonijos istorija. Kaip viskas prasidėjo – Homo sapiens kelias“,  „Mūsų smegenys – pasaulis mūsų galvose“, „Gyvenimas antropocene – Žmonių sukurtas pasaulis?“ ir „Dirbtinis intelektas – mokslas ar fantastika?“.

Kiekviename modulyje mokiniai atrado įtraukiančius elementus: pavyzdžiui monitorių, skirtą veidams transformuoti, oro balioną, rodantį atstumus kosmose, arba lentyną su skirtingo turinio stiklainiais, tarsi laboratoriją, kurioje demonstruojamas žmogaus poveikis aplinkai. „Mūsų smegenys – pasaulis mūsų galvose“ modulyje specialios instaliacijos leido patirti įvairias emocijas, kurios sužadinamos klausantis tam tikros muzikos. Mokiniai sužinojo daug įdomių dalykų apie dirbtinį intelektą, taip pat turėjo galimybę pabendrauti su robotu ir išgirsti, kaip skamba 40 000 metų senumo kaulinė fleita.

Šis projektas skirtas jauniesiems vokiečių kalbos besimokantiems mokiniams, tam kad sužadinti jų smalsumą bei norą domėtis įvairiomis mokslo tyrimų sritimis, paskatinti susimąstyti mokslui ir visuomenei aktualiomis temomis, bei patraukliai pateikti jiems vokiečių kalbą.

Pasivaikščioję po Vilniaus senamiestį, mokiniai užsuko ir į MO muziejų, kur aplankė šventės temą analizuojančią fotografijų parodą „Permainų šventė“. Čia išvydo, kaip įvairių kartų lietuvių fotografai ir šiuolaikiniai menininkai pristato savo kūrybą. Parodoje apie šventes pasakojama įvairiais būdais: pristatoma dokumentinė vaizdo ir garso medžiaga, netradicinis audiogidas ir, žinoma, fotografijos bei tarpdisciplininiai kūriniai. Taip mokiniai buvo kviečiami patirti įvairiausias šventės formas, o ši patirtis skatino keisti požiūrį į save ir į pasaulį.

Taip pat skaitykite

RESPUBLIKINĖ MAŽOJI LIETUVIŲ KALBOS OLIMPIADA

2024 m. kovo 20 d. Medelyno progimnazijoje vyko tradicinė respublikinė mažoji lietuvių kalbos olimpiada. Olimpiados …