Tarptautinio projekto Erasmus+ “My Little Europe“ vizitas Portugalijoje

erasmus

Tarptautinio projekto Erasmus+ “My Little Europe“  vizitas Portugalijoje

2018 m. gegužės 13-17 dienomis vyko paskutinis, šeštasis tarptautinio Erasmus+ “My Little Europe” (Mano mažoji Europa) projekto susitikimas saulėtoje Portugalijoje. Į susitikimą vyko Medelyno progimnazijos direktorė Ingrida Mazrimienė, muzikos mokytoja Sonata Daugėlienė ir anglų k. mokytoja Dalia Česnauskienė.  Susitikimo metu pedagogai iš Ispanijos, Makedonijos, Bulgarijos, Lenkijos ir Lietuvos aptarė projekto veiklas, pasidžiaugė  jų įvairumu bei įdomumu bei pristatė darbus, susijusius su neurodidaktikos mokymais. Mokytojai taip pat turėjo galimybę susipažinti su projekto koordinuojančios Olhao, Algarve, Agrupamento de Escolas Professor Paula Nogueira mokyklos bendruomene, stebėti neurodidaktikos modelio praktinį pritaikymą pamokose bei dalintis gerąja pedagogine patirtimi. Projekto dalyviai susipažino su šalies švietimo sistema, Portugalijos  kultūra bei  šalies įžymiomis vietomis.

Portugalijos pedagogų komanda suorganizavo šias kultūrines-pažintines veiklas: susitikimą su meru Olhao miesto savivaldybėje, išvyką į  Farol bei Kulatros salas. Mokytojai lankėsi Kulatros salos  mokykloje, kurioje susipažino su vietos bendruomene bei stebėjo įvairias mokinių veiklas.

Svečius labiausiai sužavėjo nepakartojamo grožio šalies gamta. Pedagogai  apsilankėsi toliausiai į vakarus nutolusiame Europos žemyno taške  – uolos kyšulyje, dar vadinamame „vieta, kur baigiasi žemė ir prasideda jūra“. Šios uolos kraštus skalauja Atlanto vandenynas. Ant uolų gerokai virš jūros lygio puikuojasi švyturys. Nepaprastą įspūdį paliko Algarvės regiono keisčiausių formų uolos bei ypatingai  švarus vandenyno vanduo.

Vizitas Portugalijoje paliko neišdildomus prisiminimus ne tik apie šalies grožį, bet ir joje gyvenančius žmones, jų kultūrą bei švietimo sistemą.  Viso projekto metu įgytos žinios suteikė mokytojams puikių, naujų idėjų, kūrybinių metodų darbui pamokose. Erasmus+ projektai suteikia mokytojams galimybę ne tik tobulėti savo profesinėje srityje, bet ir pažinti kitas šalis, žmones, jų kultūrą.

Projekto koordinatorė Dalia Česnauskienė

Taip pat skaitykite

Antrasis Erasmus+ KA2 projekto „My Little Europe“ partnerių vizitas Lietuvoje

2016 metų rugsėjo mėnesį Medelyno progimnazija pradėjo vykdyti tarptautinį Erasmus+ KA2 programos projektą „My Little …