Pagrindinis / Mokyklos naujienos / STEAM laboratorija Šiaulių Medelyno progimnazijoje

STEAM laboratorija Šiaulių Medelyno progimnazijoje

Šių metų gegužės 24 dieną Šiaulių Medelyno progimnazijos mokiniams vyko informacinių technologijų netradicinės pamokos neįprastoje erdvėje. I mokyklą atvažiavo modernus infomobilis-autobusas, kuris sudomino ne tik mokyklos mokinius, bet ir mokytojus. Modernūs įrenginiai ir valdomi robotai mobilioje STEAM laboratorijoje suteikė daug žinių ir išbandymų atliekant įvairias užduotis 4 -7 kl. mokiniams, o taip pat ir Erasmus+ projekto „Butterfly Effect to Maths with Stem” dalyviams.

Moksleivius infomobilyje-autobuse sudomino išmanieji robotukai, 3D spausdinimo aparatas, saulės kolektorius, elektros gaminimo dviratis ir kt. Vaikai susipažino, kaip veikia saulės energijos kolektorius – žaliosios energijos gavimas ir panaudojimas. Patys mokiniai pabandė pagaminti elektros energiją mindami dviračiu. Smalsuoliai labiausiai įsiminė robotą, kuris rūšiuoja šiukšles pagal jų spalvas. Tokie robotai gali pakeisti mūsų ateitį, sumažinti gamtos taršą. Netradicinės pamokos dalyviai susipažino su apdirbimo staklėmis, kurios pagal sudarytas koordinates  įvairiomis  formomis apdirba metalą. Mokiniams buvo labai įdomu išbandyti ir pasimokyti naujovių atliekant užduotis su skirtingais robotukais. Įspūdžiai  buvo nepakartojami! Manome, kad šios technologijos ir sukauptos žinios mokiniams tikrai pravers ateityje.

IT mokytojas Marius Sketerskas, anglų kalbos mokytoja Dalia Česnauskienė

VDM akcija “DAROM!”

Atšilus orams vis dažniau su VDM vaikučiais išeiname į lauką. Pastebėjome ,kad mokyklos   stadione labai …