MOKINIŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA – KONKURSAS „TA SENOJI KRAIČIO SKRYNIA…“

RESPUBLIKINĖ PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPIŲ IR PRADINIŲ KLASIŲ
MOKINIŲ
KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA-KONKURSAS
„TA SENOJI KRAIČIO SKRYNIA…“

Lapkričio 27 d. Šiaulių Medelyno progimnazijoje atidaryta respublikinė priešmokyklinio ugdymo grupių ir pradinių klasių mokinių kūrybinių darbų paroda-konkursas „Ta senoji kraičio skrynia…“

Konkurso tikslas – paminėti Lietuvos Tautodailės metus, skatinti mokinių domėjimąsi Lietuvos amatais, etnografinių regionų kultūriniu gyvenimu, kraitinių skrynių raštų simbolika, ugdyti vaikų kūrybiškumą, kruopštumą. Konkurso metu sudaryta galimybė įvairaus amžiaus grupių (nuo 6 iki 11 metų) vaikams gilinti gebėjimą įgytas (turimas) žinias pritaikyti praktikoje.

Parodą pasiekė Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono, Radviliškio, Šiaulių miestų ugdymo įstaigų mokinių darbai. Medelyno progimnazijos erdves papuošė virš 70 spalvingų darbelių.

Atidarymui mokiniai buvo plačiau supažindinti su kraitinių skrynių puošybos ypatybėmis skirtinguose Lietuvos regionuose. Grožėjosi autentiškais jų puošimo raštais, aiškinosi piešinių simboliką ir žvilgtelėjo į tą paslaptingą skrynių turinį – ką gi ten slėpė mūsų senolės?..

Komisija išrinko skirtingų amžiaus grupių ir kategorijų laureatus. Be galo sunku buvo išrinkti geriausius darbelius – tiek daug gražių, kruopščiai ir kūrybiškai atliktų darbų buvo atsiųsta. Visiems parodos-konkurso dalyviams įteiktos padėkos, o laureatai apdovanoti diplomais.

Nudžiugino, kad vaikai, padedami pedagogų, domisi tautodaile, geba pastebėti ne tik jos grožį, bet ir suprasti joje paslėptus simbolius.

Sigita Balčiūnienė
Šiaulių Medelyno progimnazijos
pradinių klasių vyresnioji mokytoja

RESPUBLIKINĖS PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPIŲ IR PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODOS – KONKURSO

„TA SENOJI KRAIČIO SKRYNIA…“

LAUREATAI

2020-11-27

ĮVAIRIŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ KATEGORIJA (1-2 KL.)
Vardas, pavardė Klasė Mokykla Mokytojas
Rusnė Žirlytė 1 i Šiaulių Medelyno progimnazija Snieguolė Gedminienė
Augustė Čėsnaitė 2 m Šiaulių Medelyno progimnazija Aušrinė Stonienė
Kristanas Gedaminskas 2 m Šiaulių Medelyno progimnazija Aušrinė Stonienė
ĮVAIRIŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ KATEGORIJA (3-4 KL.)
Rugilė Mikalauskaitė 3 a Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazija Loreta Sokienė

Šalnė Šniuolytė 3 m Šiaulių Medelyno progimnazija Daiva Jokubaitienė
Kristupas Bernotas 3 i Šiaulių Medelyno progimnazija Sigita Balčiūnienė
Jegor Fedosiuk 4 a Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija Jelena Markevič
KONSTRUOTOS IR DEKORUOTOS SKRYNELĖS (3-4 KL.)
Akvilė Jocaitė 3 i Šiaulių Medelyno progimnazija Sigita Balčiūnienė
Astijus Čejauskis 4 b Šiaulių Medelyno progimnazija

Daiva Žalienė

Atidaryta mokinių kūrybinių darbų paroda „Kuriame Lietuvai“, kuri skirta Sausio 13-jai paminėti.

Šiaulių V. Kudirkos ir Medelyno progimnazijos dailės ir technologijų mokytoja metodininkė Aneta Koryznė Šiaulių m. savivaldybės bibliotekos „Spindulio“ filialo, Medelyno progimnazijos ir V. Kudirkos progimnazijos  socialinių tinklų Facebook erdvėse atidarė šių dviejų progimnazijų mokinių kūrybinių darbų parodą „Kuriame Lietuvai“.  Maloniai kviečiame apžiūrėti darbus.