Iniciatyvos savaitė „Tylos galia“

Iniciatyvos savaitė „Judėjimo galia“

Mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai įsijungė į iniciatyvą „Aktyviai, draugiškai, sveikai“. Šią iniciatyvą vykdysime rugsėjo, spalio mėnesiais.

Savo veiklas pradėjome nuo temos „Judėjimo galia“. Pertraukų metu skambant linksmai muzikai mokinukai savo aukštų koridoriuose šoko,  atliko mankštos pratimus, žaidė judriuosius žaidimus. Trečiokai ir ketvirtokai žaidė biliardą, stalo tenisą.

Kadangi oras buvo puikus, pradinukai turėjo galimybę pajudėti lauke.  Buvo smagu apibėgti  arba apeiti aplink mokyklą.

Prie šios aktyvios ir smagios savaitės organizavimo prisidėjo  sveikatos priežiūros specialistė Audronė Dapkevičiūtė.

Iniciatyvos savaitė „Vaisių, daržovių nauda sveikatai“

Iniciatyva „Aktyviai, draugiškai, sveikai“ Įsibėgėjo. Pradinių klasių mokiniai aktyviai įsijungė į veiklas. Šios savaitės tema „ Vaisių, daržovių nauda sveikatai“. Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja vaisių ir daržovių vartoti ne mažiau penkis kartus per dieną, todėl šią savaitę ne tik kalbėjome apie vaisių ir daržovių naudą, bet ir stengėmės kuo daugiau jų suvalgyti. Pirmadienį mokiniai atsinešė ir pristatė vieni kitiems sveikas užkandžių dėžutes. Antradienį vyko obuoliadienio šventė. Mokiniai gardžiavosi skanėstais iš obuolių. Trečiadienis – sulčių diena. Ketvirtadienį pradinukai pasakojo apie savo mėgstamiausius vaisius, daržoves bei vaišino vieni kitus atsineštomis rudens gėrybėmis. Penktadienį vyko nuotaikingas vaisių ir daržovių paradas. Ačiū tėveliams, prisidėjusiems prie veiklų vykdymo.

Iniciatyvos savaitė Asmens ir burnos higienos svarba”

Visą savaitę pradinių klasių mokiniai sveikatingumo pamokėlių metu diskutavo apie asmens, tinkamą rankų, burnos higieną. Rankų plovimas su muilu yra vienas iš paprasčiausių būdų pašalinti nuo jų užkrečiamų ligų sukėlėjus ir yra labai svarbus užkrečiamų ligų profilaktikai. Kaip teigia ULAC specialistai, „Per nešvarias rankas plinta apie 80 procentų visų užkrečiamų ligų. Kad rankos būtų švarios, reikia tik vandens, gabalėlio muilo ir 20 sekundžių laiko“. Organizuojant užsiėmimus, visuomenės sveikatos specialistei talkino 7a klasės mokiniai savanoriai švietėjai, kurie priminė, kada ir kaip tinkamai plauti rankas, mokė rankų plovimo taisyklių, supažindino su kosėjimo, čiaudėjimo etiketu. ŠVSB burnos higienistė Agnė pasakojo mokiniams apie dantukų valymo svarbą, kaip teisingai prižiūrėti dantis. Aptarė mitybos ypatumus, lemiančius dantų būklę. Mokiniai atsakinėjo į jiems pateiktus klausimus . Teisingai atsakiusiųjų laukė prizai.

Iniciatyvos savaitė „Tylos galia“

Paskutiniąją iniciatyvos „Aktyviai, draugiškai, sveikai“ savaitę skyrėme tylai. Klausydamiesi citatų iš posakių apie tylą, jog „Tyloje geriau girdisi mintys“, „Geriausiai galvojasi tyloje, nes gali išgirsti pačią tyliausią mintį“, savaitę pradėjome veiklomis tylos kampeliuose, žaisdami stalo žaidimus, tyliai skaitydami knygas. Gilesniam savęs pažinimui bei harmoningos vidinės būsenos kūrimui piešėme mandalas. Skambant ramiai muzikai, kurdami ir spalvindami mandalas, pradinukai tarsi atvėrė savo sielos duris ir viduje glūdinčią energiją įvairiomis spalvomis išliejo ant popieriaus lapo. „Reikia į tylą įsiklausyti, ir ji pasakys dar daugiau, daugiau negu bet kokie žodžiai“. Pradinukų šią savaitę laukė paskutinė užduotis. Ant nupieštos saulės spindulių užrašė tyloje kilusias mintis. Mėgaukimės stebuklinga tylos galia!

Taip pat skaitykite

DĖL PUG VAIKŲ IR PRADINIO UGDYMO MOKINIŲ BŪTINOSIOS PRIEŽIŪROS

Informuojame, kad dėl būtinosios vaikų, ugdomų pagal priešmokyklinio ugdymo programas, ir mokinių, ugdomų pagal pradinio …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.