Svarbi informacija !
Vasario 9 d. mokykloje viešėjo tautodailininkas, medžio drožėjas Saulius Tamulis

Vasario 9 d. mokykloje viešėjo tautodailininkas, medžio drožėjas Saulius Tamulis

Užgavėnės – linksmiausia ir laukiamiausia visų lietuvių, ypač vaikų, šventė. Ši šventė neapseina be įspūdingų kaukių. Vasario 9 d. mokykloje viešėjo tautodailininkas, medžio drožėjas Saulius Tamulis. Jis 0 – 7 kl. mokiniams papasakojo apie savo pomėgį – kaukių gamybą. Medžio drožėjas įdomiai ir vaizdžiai pasakojo ir demonstravo vaikams, kaip pasigaminti kaukes. Vieną savo gamybos kaukę padovanojo mokiniui, teisingai atsakiusiam į klausimą, susijusį su Užgavėnėmis. Mokiniai sužinojo, kad tautodailininkas išbandė įvairius kaukių gamybos būdus. Pirmiausia jis kaukes gamindavo iš popieriaus, kurį klijuodavo net laku. Bet lakas džiūdamas skleidė nuodingąsias medžiagas. Vėliau kaukės darėsi vis gražesnės, įdomesnės. Dabar S.Tamulis kaukes drožia iš liepų, juodalksnių. Per dieną jis išdrožia 2 – 3 kaukes. Kad kaukės taptų gražios, patrauklios ir charakteringos, tautodailininkas puošia oda, kailiu ir kitomis medžiagomis. Pagrindiniai medžio drožėjo pagalbininkai ( įrankiai) – įvairiausi kaltukai. Tautodailininkas per 20 m. yra sukūręs net 400 kaukių, kurios eksponuojamos įvairiose parodose. Daug kaukių iškeliavo į Vokietiją, Ukrainą, todėl S. Tamulio drožinėtomis kaukėmis gali didžiuotis tūkstančiai žmonių. Medžio drožėjas jau seniai dalyvauja Rumšiškėse vykstančioje Užgavėnių šventėje. Kasmet tautodailininkas renkasi vis kitą kaukę. Ir šiemet jau turi pasigaminęs šaunią kaukę – išskirtinę. Mokiniai galėjo pasidžiaugti kaukėmis iš arčiau: pačiupinėti, užsidėti, pasigrožėti. Kiti net įsiamžino su šitomis kaukėmis. Daugelis mokinių turbūt įsivaizdavo, kaip jie nuostabiai ir įspūdingai atrodytų Užgavėnių dieną su tokia kauke. Mokiniai žadėjo meistrui pasigaminti kaukes ir smagiai išvyti žiemą iš kiemo antradienį, vasario 13 d. mokyklos stadione. Vaikai ilgai dėkojo talentingam, puikiam, nuoširdžiam ir linksmam žmogui Sauliui Tamuliui už įdomų pasakojimą, pamokymus.

Parašyk savo nuomonę

Scroll To Top