Pagrindinis / Mokyklos metraštis / Tolerancijos žiedai Medelyno progimnazijoje

Tolerancijos žiedai Medelyno progimnazijoje

Tolerancijos reikia mokytis visus metus, o tolerantiškam reikia būti kasdien. Ši mintis prasmingai skambėjo Šiaulių Medelyno progimnazijoje lapkričio 15 dieną. Mokyklos  fojė pražydo didžiulis spalvingas žiedas- Lietuvos 2013 metų Tolerancijos dienos simbolis. Jį kūrė,  komponavo, lipdė savanorystės veikloje dalyvaujantys penktųjų- aštuntųjų klasių mokiniai kartu su bendraminčiais mokytojais. Tolerancijos žiedas, dovanotas visai progimnazijos bendruomenei, privertė stabtelėti ir nusišypsoti. Taip  pagarbą žmogaus požiūrių įvairovei, stiliaus individualumui  norėjo išreikšti projekto „Lyderių laikas 2“ komandos nariai. Mokiniai mokosi gyventi bendruomenėje ir nori būti suprasti. Įsitikinome, jog nuoširdumas ir meilė daro stebuklus.

Įspūdingais žiedais tolerancijos gėlė pražydo ir anglų kalbos pamokose. Anglų  kalbos mokytojos Inga Balčiūnienė ir Monika Bartaševičiūtė- Grudžinskienė kvietė kolegas pedagogus į atviras pamokas septintųjų, aštuntųjų klasių mokiniams. Pasirodo, mokiniai puikiai suvokia, kad visuomenėje gyvena skirtingi žmonės, kad labai svarbu sugyventi ir gebėti toleruoti kitaip mąstantį, besielgiantį, atrodantį. Mokytojų vadovaujami mokiniai parengė pasakojimus, dialogus apie savo patirtį tolerancijos tema. Mokiniai neslėpė, kad gyventi  taikiai  vieniems  šalia  kitų sudėtinga. Labai sunku išmokti  pripažinti  kitokią  nuomonę, įsitikinimus,  stilių, dažnai  erzina  kitaip  mąstantys,  besielgiantys. Su nepagarba,  žmogaus  teisių  pažeidinėjimu vaikai susiduria  namuose,  mokykloje,  viešose  vietose ir ne visada žino, kaip reikia elgtis. Buvo akivaizdu, kad vaikai vengia  atsidurti  tokiose situacijose,  kai  gali  būti kritikuojami,   įžeisti,  apkalbami. Medelyno progimnazijos bendruomenė, du metus dalyvavusi Olweus patyčių ir smurto prevencijos  programoje,  mokėsi atpažinti patyčias ir taikiai spręsti konfliktus, tačiau tema yra jautri. Mokytojos pasiūlė pasiklausyti Mark Wills dainos „Don’t  Laught At Me“ ir įsitikinti, kad panašiai jaučia bei išgyvena ir kitų pasaulio šalių jaunimas. Mokiniai dainavo jaunimo dainą  apie tai, kaip nebendraudami  ir  užsidarę žmonės gali tapti  savanaudiški,  abejingi, o  išmokę gerbti kitų  nuomonę – patys patirti  didesnį pakantumą iš aplinkos. Mokiniai priėjo išvados- tolerancija yra vertybė, kuri sujungia skirtingus žmones ir moko drąsos.

Virginija Krasauskienė

KALĖDOS PRANCŪZIŠKAI.

Pasitikdami gražiausias metų šventes prancūzų kalbos besimokantys mokiniai įsitraukė į projektą „Kalėdos prancūziškai“ („Le Noël …