Pagrindinis / Mokyklos naujienos / Šv. Martyno diena

Šv. Martyno diena

…..”Ich gehe mit meiner Laterne und meine Laterne mit mir”…..

Šios gražios dainelės žodžiais prasidėjo lapkričio 11-oji diena vokiečių kalbos besimokantiems mūsų mokyklos mokinukams ir pakvietė  minėti Šv. Martyno dieną ne tik juos, bet ir visą mokyklos bendruomenę!

Kaip žinia, visoje Vokietijoje, o ypač katalikiškajame Reino regione, lapkričio 11-ąją, Šv. Martyno dieną, sutemus galima pamatyti vaikų procesijas su pačių pagamintais žibintais, skleidžiančiais šviesą ir šilumą. Taip prisimenama legenda, kaip Šv. Martynas pasidalino apsiaustu su sušalusiu vargeta ir įžiebė šilumą bei viltį pavargėlio širdyje.

Ta proga netrūko šventės akcentų bei šurmulio ir mūsų mokykloje. Pasirengimas šventei vyko jau visą savaitę, kuomet 3c klasės mokinukai, tėvelių padedami gamino žibintus. Vokiečių kalbos pamokų metu mokiniai išgirdo istoriją apie šventuoju tapusį Martyną, mokėsi dainelių. Lapkričio 11-oji prasidėjo integruota jungtine 6a,b,c ir 3c klasės pamoka. Mokiniai dar kartą prisiminę istoriją, papasakojo ją savo susirinkusiems tėveliams, prisiminė daineles ir nešini šviečiančiais žibintais išėjo pasivaikščioti dar neprašvitusiais mokyklos koridoriais, užsukdami į kai kurias  klases.
Per ilgąją pertrauką 6b klasės mokiniai pakvietė mokytojus į degančiais žibintais papuoštą ir pyragais kvepiantį kompetencijų ugdymo centrą. Čia mokytojai  vokiškos muzikos fone gėrė arbatą, šnekučiavosi  ir vaišinosi pačių mokinių keptais pyragais.

Pavasario atostogos Prancūzijoje.

Jau antrus metus iš eilės pavasario atostogas prancūzų kalbos besimokantys mokiniai praleidžia kelionėje. Pakeliui į …