Pagrindinis / Mokyklos naujienos / Vokiečių kalbos diena „Ö kaip vokiškai?“

Vokiečių kalbos diena „Ö kaip vokiškai?“

Spalio 20 dieną pirmą kartą  visoje Lietuvoje buvo švenčiama Vokiečių kalbos diena „Ö kaip vokiškai?“ Projektą inicijavo Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe`s institutas, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK), Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZfA).

Į kvietimą prisijungti prie Vokiečių kalbos dienų atsiliepė daugiau kaip 200 institucijų.

Medelyno progimnazija taip pat neliko nuošalyje: užregistravo savo renginį ir  ta proga surengė eilę įvairiausių su vokiečių kalba susijusių veiklų, į kurias įsijungė ne tik mokiniai, bet ir visa mokyklos bendruomenė.

Viskas prasidėjo dar pirmadienį t.y. spalio 17 dieną, kuomet 7-8 klasių mokiniai lankėsi Stasio Šalkauskio gimnazijoje, kur kartu maišė ir kepė vokišką pyragą, atsakinėjo į klausimus apie Vokietiją, vokiškai kalbančias šalis, vokiečių kalbą.

Spalio 18 diena buvo skirta pradinių klasių mokinukams, jie turėjo neeilinę progą susitikti su profesionaliu jaunuoju vokiečių fokusininku, Tobias Campoverde. Mažieji liko sužavėti jaunojo iliuzionisto pasirodymu! Juokas, vokiečių kalba ir nesuvaidintos emocijos užliejo Ch.Frenkelio vilos koncertų salėje susirinkusius mažuosius žiūrovus ir juos atlydėjusius tėvelius bei pedagogus.

Pagrindinis šventės šurmulys vyko ketvirtadienį t.y. spalio 20 dieną mokykloje. Tą dieną skambutis į pamokas kvietė vokiškos  Rolf Zuchowski dainos „Hallo Welt“ fragmentu.

Į vokiška atributika papuoštą mokyklos foje jau per pirmą pamoką sugužėjo visi 3c klasės mokiniai, lydimi ne tik savo mokytojos, bet ir  tėvelių. Grojant vokiškai muzikai, mažieji kibo į darbelius ir mamyčių bei tėvelių padedami greitai pasipuošė vokiškomis draugystės apyrankėmis. Padirbėję stiprinosi mamyčių paruoštomis vokiškomis vaišėmis: dešrelėmis su troškintais kopūstais. Reikia paminėti, kad ši klasė išskirtinė tuo, kad joje visi be išimties, jau nuo pirmos klasės mokosi vokiečių kalbos. Nuoširdžiausias DANKE mokytojai Orintai ir 3c klasės tėveliams už pagalbą ir iniciatyvumą !!!

Antrą ir trečią pamokas sutrukdė aštuntokų „vokiškas intro“. Aštuntokai į pamokas ėjo ne šiaip sau, bet nešdami žinią KĄ? ir KODĖL?  šiandien švenčiam. Mokiniai ir mokytojai teisingai atsakę į klausimus apie Vokietiją ir pademonstravę vokiečių kalbos žinias, sulaukė dovanėlių.

Ir tai dar ne viskas… Penktos klasės mokiniai, mosuodami vokiškomis  vėliavėlėmis per penktą pamoką patraukė į  Šiaulių universiteto biblioteką, kur vyko netradicinė vokiečių kalbos pamoka „mach mit“. Ją organizavo Šiaulių Simono Daukanto, Romuvos, Stasio Šalkauskio  gimnazistai ir jų mokytojos. Čia penktokai klausėsi vokiškų dainų, žiūrėjo spektakliuką bei žaisdami mokėsi savo pirmuosius vokiškus žodžius. Gerų emocijų netrūko ir čia!

Vakare 7-8 klasių mokiniai rinkosi į Juliaus Janonio gimnazijos aktų salę, kur vyko vokiečių mėgėjų teatro Dittchenbühne spektaklis „Der Flucht des Bernsteinzimmers”.

Projekto organizatoriai tikisi, kad Vokiečių kalbos dienos taps tradiciniu kasmetiniu renginiu, kurio tikslas – pabrėžti vokiečių kalbos vaidmenį Lietuvos švietimo, kultūros, verslo ir kitose srityse.

Respublikinė virtuali pradinių klasių mokinių kūrybinių darbų – piešinių – paroda „Sportas mano šeimoje“

RESPUBLIKINĖ VIRTUALI  PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ – PIEŠINIŲ –  PARODA  ,,SPORTAS MANO ŠEIMOJE“   …