Pagrindinis / Karjeros centro renginiai / Šeštų- aštuntų klasių mokiniai, besidomintys dailininko – keramiko ir ūkininko profesijomis vyko į Gruzdžius

2015-10-22 Šeštų- aštuntų klasių mokiniai, besidomintys dailininko – keramiko ir ūkininko profesija, lydimi mokytojų S. Daugėlienės, Z. Varanauskienės, G. Jurkšaitienės, V. Šiurkienės ir J. Vadeikienės po pamokų vyko į Gruzdžius. Gruzdžių seniūnijos Dargaičių kaime ūkininkaujantis R. Neverdauskas mokiniams papasakojo, kad alpakos yra kupranugarių šeimos prijaukinti gyvūnai, labai panašūs į lamas, tik mažesni. Tai švelnūs ir smalsūs gyvūnai kurie nujaučia žmogaus nuotaiką. Jų leidžiami garsai turi aiškią, nuotaiką atspindinčią intonaciją, o pajutusios pavojų užkaukia tarsi signalizacija arba spjaudosi. Nuo alpakų pavasarį nukerpama po 2-3 kg vilnos, kuri yra švelnesnė ir šiltesnė nei avių. Ūkininko  žmona Lina, karštuvais karšia alpakų vilną, po to sėda prie senovinio ratelio ir verpia. Iš siūlų  mezga  kojines ir pirštines.

Pabendravę su ūkininku ir jo gyvūnais, vykome į Vytauto ir Reginos Mataičių juodosios keramikos dirbtuves Gruzdžiuose. Keramikė mums parodė kaip minkomas molis, žiedžiami ir lipdomi puodai, kaip jie išdeginami krosnyje. Mokiniai apžiūrėjo dailininkės dirbinius. Buvome sužavėti ne tik jos darbais, bet ir maloniu bendravimu. Dailininkė pasakojo, kad labai svarbu turėti mėgstamą darbą, tada nejauti, kad dirbi. Regina jau nuo ketvirtos klasės pajuto meilę moliui, lankė būrelį, todėl pasirinko studijas  Kauno S. Žuko taikomosios dailės technikume ir įgijo meninės keramikos specialybę. Ji palinkėjo mokiniams išbandyti daug būrelių ir atrasti savo kelią.

Socialinio pedagogo atmintinė

Pristatau savo sukurtą darbą – Socialinio pedagogo atmintinę: plakatą ir lankstinukus. Norėčiau išreikšti didelį dėkingumą …