Svarbi informacija !
Projektas „Žaiskime, pažinkime ir skaitykime kartu bibliotekoje“

Projektas „Žaiskime, pažinkime ir skaitykime kartu bibliotekoje“

Vasario – kovo mėnesiais vyko jau tradiciniu tapęs projektas „Žaiskime, pažinkime ir skaitykime kartu bibliotekoje“. Projekto tikslas – skatinti antrokus domėtis knygomis, skirtingomis jos perteikimo formomis, puoselėti vaikų kūrybines galias, ugdyti jų socialines ir moralines nuostatas. Projektas patrauklus ir įdomus edukacinių veiklų įvairove: garsinis skaitymas su mama/tėčiu papildomų žiemos atostogų metu, kūrybinė užduotis „Naujos pabaigos kūrimas“ atostogų metu, literatūrinė valandėlė „Siūlau paskaityti ir tau…“, edukacinis užsiėmimas „Magiškas universiteto bibliotekos pasaulis“ Šiaulių universiteto bibliotekoje.

Per papildomas žiemos atostogas vyko šeimos garsinio skaitymo vakarai, kai garsiai skaito tėvai vaikams, vaikai – tėveliams. Antrokai drauge su savo tėveliais perskaitė pasirinktą pasaką ir sukūrė naują pabaigą, kaip, vaiko nuomone, kitaip galėjo baigtis perskaityta istorija. Vaikai ne tik fantazavo ir kūrė istorijos pabaigą, bet ją užrašė ir iliustravo. Pasakos pristatymui vaikams pasiruošti padėjo tėveliai. Sugrįžę po atostogų mažieji kūrėjai supažindino klasės draugus su savo perskaityta pasaka ir nauja jos pabaiga, dalyvavo diskusijose ir pasidalijo savo patirtimi.

Visų antrų klasių mokiniai lydimi savo mokytojų ir tėvelių lankėsi Šiaulių universiteto bibliotekoje ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Magiškas universiteto bibliotekos pasaulis“. Antrokai sužinojo, kaip nauja knyga atkeliauja iki skaitytojo, kaip jos saugomos saugyklose, skaityklose, kaip kuriamos bibliotekos informacinės sistemos, kokia technika bei technologijos naudojamos rankraščiams skaitmeninti, kaip kompiuteriu rašomos natos ir kuriama muzika, kokie unikalūs dokumentai bei daiktai saugomi bibliotekos dr. Jono Šliūpo archyve. Mažieji skaitytojai susipažino su didžiausia Lietuvos knyga „Aukuras Salduvei“, mažiausia Lietuvos knyga „Pojūtis“, bibliotekoje saugomomis netradicinio formato, įrišimo ir dizaino knygomis. Vaikai mokėsi atskirti knygas Brailio raštu ir kt.

Didelį įspūdį antrokams paliko apsilankymas Centų kambaryje. Susidomėję vaikai tyrinėjo Lietuvos žemėlapyje pažymėtus miestus, Vyčio kryžių iš sidabrinių tarpukario litų monetų.

Mokytojai Aušrinė, Birutė, Laimutė, Arvydas, logopedė Daiva džiaugiasi sėkmingai įgyvendintu projektu. Pedagogų nuomone, antrokai patyrė skaitymo džiaugsmą ir patobulino skaitymo įgūdžius, susipažino su nauja aplinka – ŠU biblioteka, knygų gausa ir, tikėtina, aktyviau dalyvaus įgyvendinant naujas idėjas.

Projektas baigiamas antrokų kūrybinių darbų paroda.

Parašyk savo nuomonę

Scroll To Top