Po Žemaitijos kraštą pasižvalgius…

Gegužės 23 dieną, šviečiant kaitriai pavasario saulei, 1m ir 1i klasių mokiniai išsiruošė kelionėn…  1 stotelė – Žemaitijos kaimo ekspozicijos įdomybės. Susipažinome su piemenukų rūpesčiais: darbu, gyvenimo sąlygomis, apranga. Išbandėme žemaitiškas klumpes, naščius. Vaišinomės  ant laužo keptomis bulvėmis, žaidėme vaikų lauko žaidimus.

2 stotelė – Žemaičių muziejus „Alka“. Apžiūrėjome   išskirtinius portretus, eksponuojamus muziejuje, gėrėjomės Žemaitijoje sumedžiotų  žvėrių iškamšomis, piešėme patikusį muziejaus eksponatą.

3 stotelė – Šatrijos kalnas. Džiaugėmės,  kad vaikams netrūko smalsumo ir  domėjimosi  mus supančia gamta.   Lietuvos kalnų karaliene tituluojama 228metrų aukščio Šatrija – viena mistiškiausių Lietuvos vietų. Ant piliakalnio sutiktas  Vaidila papasakojo, kad iš tolimų kampelių čia susirenka raganos, o nuo Šatrijos kalno atsiveria įspūdingi vaizdai. Kiekvienais metais trečiąjį liepos šeštadienį, senojo žemaičių tikėjimo tesėjai susirenka ant kalno švęsti Gabijos šventės.

Tikime, kad dar apsilankysime Žemaitijos krašte! Kviečiame  ten visus  nuvykti…

 

Mokytojos
Regina, Daiva

Taip pat skaitykite

Kūrybinių darbų paroda-konferencija „Tų vardų skambumas, tų raidžių gražumas“

Šiaulių apskrities bendrojo ugdymo mokyklų pirmų klasių mokinių kūrybinių darbų paroda-konferencija „Tų vardų skambumas, tų …