Pagrindinis / Mokyklos naujienos / Pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“

Pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena, Medelyno progimnazijoje prasidėjo visuotine pilietine akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ 8 val. uždegant atminties žvakutes 1991 m. sausio 13-ąją žuvusiems už Lietuvos Laisvę. Šios tradicine tapusios akcijos metu užgesinama šviesa ir visuose languose dešimčiai minučių uždegamos atminties žvakutės.

Jau septintą kartą organizuojamos akcijos sumanytoja – Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Iniciatyvos tikslai: prisiminti, kaip prieš 23 metus sovietų kariuomenė bandė įvykdyti perversmą Lietuvoje ir nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, o Lietuvos piliečiai apgynė valstybės nepriklausomybę; suteikti prasmę Laisvės gynėjų dienos minėjimui mokyklose ir miesto bendruomenėse; puoselėti jaunimo istorinę atmintį bei patriotiškumą;

Prisimindami ir pagerbdami žuvusiuosius bei nukentėjusius valstybės gynėjus mokyklos bendruomenės nariai taip pat dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Neužmirštuolė“, įsisegdami neužmirštuolės žiedą prie savo širdies, kaip atminties ir pagarbos ženklą.

Taip pat vyko integruotos pamokos, klasių valandėlės, skirtos šiems įvykiams paminėti.

VDM akcija “DAROM!”

Atšilus orams vis dažniau su VDM vaikučiais išeiname į lauką. Pastebėjome ,kad mokyklos   stadione labai …