Pagrindinis / Karjeros centro renginiai / Medelyno progimnazijos mokinių patyrimai ir patirtys tapus įvairių profesijų „šešėliais“

Medelyno progimnazijos mokinių patyrimai ir patirtys tapus įvairių profesijų „šešėliais“

2018 m. balandžio 10–23 dienomis Šiaulių Medelyno progimnazijos 8 klasės mokiniai atliko intensyvų profesinį veiklinimą, kitaip vadinama „šešėliavimu“, įvairiose Šiaulių miesto įmonėse. Kad ateityje moksleivių pasirinkimai būtų labiau apgalvoti ir jie turėtų galimybę susipažinti su profesijomis iš arčiau, aktyvios Šiaulių miesto įmonės (UAB Redonta, UAB Laurema, Šiaulių jaunųjų gamtininkų centras, Šiaulių universitetas, LR kariuomenė, UAB Šiaulių spaustuvė, Saulės radijas, Šiaulių teritorinė ligonių kasa ir UAB Naujoji Rūta) balandžio mėnesį mokinius kvietė pabūti „šešėliais“ – kartu su įmonių darbuotojais praleisti dieną darbe.

Pagrindinis „šešėliavimo“ principas yra supažindinti mokinius su profesijomis, leisti jiems stebėti tam tikros profesijos atstovus jų darbo vietose. „Šešėliavimo“ tikslas, kad kiekvienos įmonės darbuotojas parodytų visas savo profesijos galimybes. Viena svarbiausių šios veiklos užduočių buvo leisti mokiniams ne tik iš tolo pažiūrėti tos profesijos atliekamus darbus, bet ir leisti jiems patiems prisiliesti prie profesijų užduočių ir patiems jas atlikti.

„Šešėliavimo“ veiklos rezultatai nustebino abi puses: ir įmonių darbuotojus, ir mokinius. Visiems „šešėliavimo“ diena paliko įspūdį, mokiniai įgijo daug naujų žinių ir patirties, patobulino savo kompetencijas, buvo ir tokių, kurie susipažinę su profesija, suprato, kad tai galėtų būti jų ateities svajonių profesija, vadinasi, ši veikla buvo tikrai naudinga, o tuo tarpu, įmonių vadovai džiaugėsi galėję mokiniams suteikti galimybę pabūti jų įmonėje, nes tai buvo puiki galimybė pasidalinti savo patirtimi su jaunimu.

Jaunimui visuomet iškyla klausimai: Kokį kelią toliau rinktis? Kokius darbus ir darbdavius gali rinktis pagal savo studijų programą? Ar realu susirasti darbą Tave dominančioje karjeros kryptyje?

Šią sumaištį tikrai įveikė Šiaulių Medelyno progimnazijos mokiniai: Helga Marija Petrovaitė, Adrija Biliūnaitė, Ieva Andrijauskaitė, Justina Balčiūnaitė, Rusmenė Arbočiūtė, Augustė Ulčinaitė, Skaistė Barauskaitė, Dominykas Grigonis, Matas Šukys, Lukas Petraitis, Viktorija Januševičiūtė, Neila Goštautaitė, Benita Ulytė, Roberta Jankauskaitė, Orinta Bliūdžiūtė, Rebeka Noriušytė, Korenelija Kupčiūnaitė ir Evelina Dijokaitė. Mokiniai suprato, kad jie tai gali įveikti – tiesiog reikia pradėti tyrinėti!

Mokinių patyrimai bei patirtys apie „šešėliavimo“ veiklas:

„Šešėliavimas“ Lietuvos Respublikos kariuomenėje, karininko profesija.

Dominykas Grigonis (8c). „Aš ir kiti trys mokiniai išvykome į Lietuvos karinę bazę Mumaičiuose pasidomėti karininko profesija. IV remonto skyriaus viršininkas Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos kpt. Andrius Domeika supažindino su karininko veiklomis ir papasakojo, kuo jie užsiima visą darbo dieną. Mumaičių bazės paskirtis, kurioje mes buvome, karinės technikos remontas.

Norint įgyti šią profesiją, reikia baigti 12 klasių. Po to tęsti mokslo studijas Karo akademijoje. Šioje profesijoje svarbu protas ir žinios, ne tik fizinė jėga ir ištvermė. Užsiėmimas LR kariuomenėje Mumaičių bazėje buvo puikus. Sužinojau daug apie karininko profesiją: ką veikia, kuo užsiima kariškiai logistikos bazėje. Man tai buvo labai naudinga, nuo šiol tai viena iš kelių svajojamų profesijų. Viskas buvo puiku ir įdomu, kpt. Andrius Domeika, kuris pravedė užsiėmimą, viską atliko labai puikiai. Mums leido išardyti ginklus, pasivažinėti šarvuočiu.

Jei aš būčiau karininkas – tai būčiau rimtas, susikaupęs ir pasiruošęs ginti šalį. Būdamas šios profesijos atstovu, būčiau naudingas Lietuvos žmonėms, ginčiau juos nuo išorinio ar vidinio priešo. Jei turėčiau herojišką galią pakeiti pasaulį naudojantis šia profesija, tai pirmiausia stengčiausi sustabdyti ir pašalinti visą blogį pasaulyje (karus, teroristines grupuotes).“

Skaistė Barauskaitė. „Kaip ruošianti save ateičiai asmenybė, įsitraukiau į veiklą – šešėliavimą. Mano dienos tikslas buvo stebėti ir domėtis karininko profesija ir jos privalumais bei trūkumais. Iš anksto buvau pasidomėjusi įvairia informacija internete, tačiau išvydus viską savo pačios akimis, viskas ką buvau perskaičiusi virto beverte informacija.

Anksti ryte, su kitais keliais kelionės bendražygiais nuvykome į Mumaičių karinę bazę, kur įgijome teorinių ir praktinių žinių. Tai buvo nuo vietovės supažindinimo, aprangos bei gausybės daiktų paskirties savybių išsiaiškinimo iki pistoleto surinkimo bei pasivažinėjimo su įspūdingu šarvuočiu. Man visas laikas praėjo kaip įdomi edukacinė, tuo pačiu pramoginė pamoka, kurioje sužinojau, jog kariui reikia ne tik gero fizinio pasirengimo, bet ir loginio mąstymo, moralinės tvirtybės, žingeidumo ir atminties. Tik dabar suprantu, ką reiškia būti tokiam pasiaukojančiam vardan Tėvynės.

Mano nuomone, aš negalėčiau dirbti tokio darbo, nes, manau, kad esu fiziškai per silpna, ką žinoma galima ištaisyti, tačiau tam reikia griežto vidinio balselio, kurio taipogi nesu Dievo apdovanota. Šiai karjerai reikia labai daug valios ir jėgos, tvirto mentaliteto ir nenuogąstavimo dėl suklupimo, kuris neabejoju, jog gresia  ganėtinai dažnai. Nors galiu pripažinti, kad mūsų vedantysis kpt. Andrius Domeika ir įžiebė kažkur giliai kibirkštėlę, jog galima neįmanoma paversti įmanomu, tačiau puikiai suprantu, jog tai nemano „nosiai“. Na, o jei jau kada gyvenime neliktų kito pasirinkimo, kaip tik tapti karininke, puikiai įsivaizduoju save atkakliai siekiančią to „neįmanoma“, kurio drąsiai pelnė visi mūsų šalies saugotojai.“

2 1

„Šešėliavimas“ Saulės radijo stotyje, radijo laidų vedėjo profesija

Augustė Ulčinaitė (8a). „Šiais metais, balandžio 13 dieną aš ir mano klasiokė Benita, apsilankėme ,,Saulės radijo stotyje”. Patirtis buvo stulbinanti! Mus pasitiko labai maloni moteris, vardu Jurgita Januškevičiūtė, Saulės radijo Kultūros laidų vedėja. „Šešėliavimo“ metu sužinojome apie jos darbo dieną bei turėjome galimybę užduoti daug klausimų apie radijo laidų vedėjo profesiją, į visus klausimus ji maloniai ir išsamiai atsakė. Man pasirodė, kad ši profesija labai įdomi. Ryte atvykus į darbą reikia pasidomėti tos dienos naujienomis, kurias vėliau ryto žinių laidos metu praneša klausytojams, taip pat sugalvoti žaidimų ar klausimų į kuriuos klausytojai atsakę laimės prizus.

Na, o dienos eigoje vėl viską pakartoti. Dar mus nusivedė į įrašų studiją, kur mes pabandėme įrašyti reklamą, ši patirtis taip pat labai patiko. Didžiausia staigmena buvo tai, kad mus pakalbino tiesioginiame eteryje, buvo labai nedrąsu. Aš manau, jog tai labai atsakingas darbas, juk pranešėjo klausosi visa Šiaulių apskritis! Stebėdama, kaip Jurgita atlieka savo pareigą, supratau, kad šiai profesijai reikia drąsaus, išradingo bei mandagaus žmogaus. Manau šaunu, kad šios profesijos žinovas gali bendrauti su žmonėmis, groti jam patinkančias dainas bei labai neišvargti fiziškai. Mano akimis šis darbas trūkumų neturi! Džiaugiausi ir mėgavausi kiekviena akimirka būdama ten, ,,Saulės radijo stotyje”.

Jei būčiau radijo stoties darbuotoja – tai būčiau drąsi bei mandagi. Būdama šios profesijos atstovė būčiau naudinga lietuviams, kurie klausytųsi Saulės radijo. Jei turėčiau herojišką galią pakeisti pasaulį naudojantis ta profesija, tai pirmiausiai kiekvieną kartą sugrojus dainai žmonės prisimintų, kaip vienas kitą myli bei sustabdyčiau smurtą pasaulyje.“

30120668_1619674278070033_1340348330_n 30120839_1619674254736702_1138803181_n

Benita Ulytė (8a). „Trumpa istorija: ti didžiausias regioninis radijas šiaurės Lietuvoje, įkurtas prieš 28 metus ir klausytojus pasiekiamas 102,5FM dažniu arba internetu www.saulesradijas.lt. Atvykusios ryte, prieš laidą, turėjome galimybę stebėti,  kas vyksta užkulisiuose: kaip pranešamos žinios, leidžiama muzika ir t.t. Radijo stotyje susipažinome su žinių pranešėjo profesija. Tai ką išvydome buvo tikrai kitaip, nei įsivaizdavome. Šis darbas reikalauja susikaupimo bei punktualumo, nes žinias visada reikia pranešti tiksliu laiku. Vienas iš svarbiausių radijo laidų  vedėjo bruožų yra išlavintas balsas. „Šešėliavimo“ diena leido man plačiau susipažinti su mane dominančia specialybe bei suteikė galimybę ją išmėginti pačiai.

Jei aš būčiau radijo žinių pranešėja – tai būčiau linksma ir draugiška. Būdama šios profesijos atstove būčiau naudinga pranešdama žinias aplinkiniams gyventojams. Jei turėčiau herojišką galią pakeisti pasaulį naudojantis ta profesija, tai pirmiausia, norėčiau, kad dar daugiau žmonių išgirstų radiją, jos naujienas ir kartu smagiai pažaisti žaidimus.“

šešėliavimas Saulės radijuje 30120556_1619674264736701_628152034_n

„Šešėliavimas“ Šiaulių jaunųjų gamtininkų stotyje, kinologo profesija

Rusmenė Arbočiūtė (8a). „Su kinologo profesija susipažinome „Šiaulių Jaunųjų gamtininkų centre“. Buvome pakviestos sudalyvauti „Jaunųjų kinologų‘“ būrelio veikloje bei šiek tiek daugiau sužinoti apie šią profesiją. Būrelio narius sudarė mūsų bendraamžiai, tačiau jie atėjo ne vieni, o lydimi savo geriausių draugų – šunų.

Būrelio vadovė bei kinologė Lidija Švenčionienė papasakojo kuo užsiima kinologai. Kinologai nagrinėja šunų kilmę, jų veisles, anatomiją, auginimą, dresavimą ir net  parodų organizavimą. Vadovė mums pristatė keletą šunų nuotraukų. Likome labai nustebusios, kuomet vaikai sugebėjo pasakyti šuniukų veisles, apibūdinti kūno sandarą, nurodyti kokia priežiūra reikalinga bei kokios tam tikrai veislei būdingos ligos.

Įsitikinome, jog kinologai turi daug domėtis ir mokytis. Taip pat jie turi justi didelę meilę šunims, mokėti būti kantriais ir elgtis atsargiai. Žinoma, retas atvejis, kuomet kinologas neaugino ar neaugina šuniuko, tad kažkokios patirties su šunimis privalo turėti. Kinologo veiklos planavimas gana paprastas. Viskas priklauso nuo šuniuko poreikių, vykstančių parodų bei dresavimo kursų laiko.

Kinologiją galima studijuoti „Mokymų centre“, kuris priima visus besidominčius kinologo profesija. Mokymosi metu naujieji kinologai savanoriauja ir taip visko išmoksta, įgyja patirties. Paklausus kinologės apie šios profesijos trūkumus ir privalumus, ji atsakė: „Pagrindinis trūkumas yra konkurencija tarp kinologų ir kartais nesąžiningi profesijos atstovų bandymai išgarsėti, sulaukti klientų. O didžiausias privalumas – nuostabūs keturkojai draugai ir ilgai atmintyje išliekančios pažintys!“ Išties labai džiaugiuosi, jog turėjau galimybę sudalyvauti šioje praktikoje. Prieš eidama į užsiėmimą neturėjau jokio supratimo, ką veikia kinologai, o dabar žinau beveik viską ir galiu savo patirtimi dalintis su kitais. Ačiū už nuostabią patirtį bei malonius atsiminimus!

Jei aš būčiau kinologė – tai būčiau smalsi. Būdama šios profesijos atstovė būčiau naudinga šuniukų augintojams. Jei turėčiau herojišką galią pakeisti pasaulį naudojantis ta profesija, tai pirmiausia išmokyčiau visus žmones tinkamai elgtis su šunimis, jų neskriausti.“

23 12

Roberta Jankauskaitė (8a). ,,Šiaulių Jaunųjų gamtininkų centre” susipažinome su  kinologo profesija ir pamatėme, kaip viskas vyksta iš arti. Šiame centre yra daug ir įvairių vaikų būrelių. Kinologo būrelis, kuris išmoko ne tik augintinių šeimininkus pažinti gyvūnus, veisles ar kitokius svarbius dalykus, bet ir leidžia atsivesti savo mylimą šuniuką. Čia susirinko mūsų amžiaus ir gerokai jaunesni vaikai, kiekvienas iš jų atsivedė šuniuką. Kinologė buvo labai maloni, mus pakvietė prisijungti į veiklas, kurioje jie diskutavo apie šunų veisles, priežiūrą, ligas. Vėliau turėjome galimybę išbandyti dresavimo komandas su šunimis, pamatyti, kaip augintiniai sutaria su savo šeimininkais ir kokius gebėjimus turi. Nustebino vaikų susidomėjimas, bendravimas su augintiniais. Labiausiai patiko, kad šunys sutaria su kitais gyvūnais, o pamatę naują asmenį priimą jį kaip savą.

Sužinojome, kad šią profesiją galima studijuoti ,,Mokymų centre”. Be to kinologais gali būti ne visi, norint dirbti šį darbą reikia mylėti gyvūnus, turėti kantrybės ir supratimą apie, tai ką darai.  Gyvūnas taip pat jaučia žmonių baimę, meilę, tad renkantis šią profesiją, reikia atsakingai priimti sprendimą būti kinologu. Mano nuomone, geriausi šios profesijos privalumai, kad gali dirbti su gyvūnais, pažinti juos, būnant šalia šuns gali  pajausti, kad šuo tavimi pasitiki, leidžia žmogui suprasti, koks jis jam reikalingas. „Šešėliavimo“ diena man buvo naudinga tuo, kad atradau naują bei labai įdomią profesiją. Susipažinau su šios profesijos atstove, pamačiau, kaip tai vyksta. Džiugu, kad taip galiu pažinti profesijas! Ačiū už tokią dieną!

Jei aš būčiau kinologe – tai būčiau draugiška ne tik su gyvūnais, bet ir jų šeimininkais. Būdamas šios profesijos atstovas būčiau naudinga gyvūnams bei jų šeimininkams. Jei turėčiau herojišką galią pakeisti pasaulį naudojantis ta profesija, tai pirmiausia išmokyčiau visus žmones mylėti gyvūną taip, kaip jis myli, pasitiki, lieka ištikimas savo šeimininkams.“

šešėliavimas Šiaulių jaunųjų gamtininkų centre unnamed

„Šešėliavimas“ UAB Redonta, odontologo profesija

Justina Balčiūnaitė (8c). „UAB REDONTA – tai įmonė, kuri veikia jau 24 metus ir siūlo kompleksinį odontologinį gydymą: nuo burnos higienos iki sudėtingų operacijų ir protezavimo. Apsilankymo metu odontologijos klinikoje UAB ,,REDONTA” susitikimo su odontologe Orinta Miltiniene, kuri „šešėliavimo“ metu papasakojo apie odontologo profesiją. Būdama „šešėliu“ stebėjau pacientų dantų gydymą, sužinojau, kad norint tapti odontologu, reikia baigti 12 klasių ir išlaikyti biologijos, chemijos, lietuvių kalbos, matematikos egzaminus ir  universitete studijuoti 5 metus, kad įgyti šią profesiją.

Šešėliavimo“ metu pastebėjau, jog šios profesijos atstovas turi labai mylėti savo darbą. Odontologai gydo dantis nuo paprasčiausios skylutės dantyje iki kanalų gydymo mikroskopu ir dar daugiau… Taip pat reikia mokėti bendrauti su žmogumi ir juo rūpintis, reikalingas kruopštumas, atsakingumas, darbštumas, optimizmas, taip pat aišku nebijoti kraujo, noro bendrauti su žmonėmis, visada tikėti savimi ir savo jėgomis. Mokėti žvelgti į naujoves, mokėti tobulėti. Odontologas turi būti pasiruošęs prisitaikyti prie situacijos, nes žmonės ateina su įvairiausiomis dantų problemomis. Norint būti odontologu reikia baigti LSMU (Lietuvos sveikatos mokslų universitetas), Kaune, odontologijos fakultetą. Šios profesijos privalumai yra suteikti žmogui džiaugsmą, nes dantys tai didžiausia žmogaus puošmena, taip pat danties skausmas yra labai sunkiai pakenčiamas. Trūkumai – šiai profesijai reikia atiduoti labai daug laisvo laiko. Buvo labai įdomu „šešėlaiuti“, ši patirtis labai patiko. Sužinojome daugiau apie odontologo profesiją. Norėčiau daugiau tokių projektų kaip ,,šešėliavimas”, o ypač odontologijos srityje.

Jei aš būčiau odontologė – tai būčiau labai atsakinga, darbšti, bendraujanti, punktuali, optimistiška. Būdama šios profesijos atstovė būčiau naudinga žmonėms, kurie turi problemų su dantimis. Jei turėčiau herojišką galią pakeisti pasaulį naudojantis ta profesija, tai pirmiausia išgydyčiau žmones, kuriems labai skauda dantis, padaryčiau visus laimingais su labai gražiomis šypsenomis!

  šešėliavimas UAB Redonta received_611430282532392

„Šešėliavimas“ UAB Šiaulių spaustuvė, dizainerio ir lazeriavimo profesija

Justina Balčiūnaitė, Ieva Andrijauskaitė ir Neila Goštautaitė (8c). „Tai įmonė, kuri gyvuoja 60 metų. Šešėliavimo metu artimiau susipažinome su UAB Šiaulių spaustuve ir pasidomėjus apie jų veiklą, sužinojome, kad perkant jų knygas, vadovėlius ar pratybas mokėsime žymiai pigiau. Išsamiau susipažinome, kokias pareigas atlieka marketingo specialistas, dizaineris, lazeristas, buhalteris, kokiais būdais susegamos knygos. Norint ateityje tapti knygų dizaineriu (kaip ir visoms profesijoms) reikia pabaigti tam tikras studijas. Specialybei įgyti yra du variantai: Šiaulių profesinio rengimo centras arba Vilniaus dizaino kolegija.  Šios profesijos atstovui reikia mokėti dirbti su kompiuteriu (photoshopu), išmanyti inovacijas, turi būti darbštus, kruopštus, kantrus ir išradingas.

Šios profesijos privalumai – darbas yra įdomus, nes visada reikia daryti kažką naujo ir neišbandyto, aplinka draugiška bei darbšti, trūkumai – daug laiko skiriama vienam užsakymui, žmonės neturintys tokių savybių, kaip kruopštumas ar kantrumas sunkiai galės kuo prisidėti.   „Šešėliavimo“ dieną sužinojau, kad Šiaulių spaustuvėje dirba labai daug profesijų atstovų. Mums pasirodė įdomios beveik visos įmonėje dirbančių žmonių pareigos. Manau, laiką praleidome naudingai ir turiningai, sužinojome labai daug naujų dalykų.

Jei aš būčiau dizainerė – tai būčiau atsakinga, kruopšti, darbšti, kantri, išradinga. Būdama šios profesijos atstovė būčiau naudinga įmonei ir užsakovams. Jei turėčiau herojišką galią pakeisti pasaulį naudojantis ta profesija, tai pirmiausia sugalvočiau patį orginaliausią knygos dizainą pasaulyje.“

received_1544357912356973  received_1544357892356975

šešėliavimas UAB Šiaulių spaustuvė received_611881549153932

„Šešėliavimas“ UAB Laurema, grafikos dizainerio ir spaudos technologo profesija

Rusmenė Arbočiūtė ir Adrija Biliūnaitė. „UAB “Laurema” įmonėje susipažinome su grafikos dizainerio profesija. Du įmonės dizaineriai mums išsamiai papasakojo apie savo darbą. Pirmiausia sužinojome, jog dizaineriai gali dirbti ir kurti vieni arba dirbti su klientais ir vykdyti jų norus. Šie dizaineriai dirba būtent šioje srityje. Klientai atvyksta į jų įmonę su tam tikra logotipo, ornamento, užrašo vizija, o šie dizaineriai sukuria tai kompiuterio ekrane. Vėliau šiuos duomenis perduoda į gamyklą, kur galutinai įvykdomas kliento noras.

Dizaineriai privalo būti labai kantrūs bei susikaupę, nes darbas labai atsakingas. Kiekviena kraštinė, kampas turi būti tam tikro dydžio ir nei milimetru didesnis ar mažesnis. Spalvos tai pat turi atitikti idealiai, nes dažnai gamykloje maišant spalvas paaiškėja, jog padarytas darbas nei kiek neprimena kliento užgaidos. Šios profesijos atstovai taip pat turi būti kūrybingi, nes kartais atvykęs klientas klausia dizainerio nuomonės, idėjos.

Tačiau dizaineriams su klientais tenka bendrauti retai. Šiuo darbu užsiima vadybininkai. Jie komunikuoja su klientais ir vėliau visą informaciją perduoda dizaineriams. Šios profesijos atstovai, naudodamiesi kompiuterinėmis programomis, sukuria darbą, kurį vėliau perduoda gamintojams. Būna atvejų, kai dizaineriui iškyla klausimų klientui, tuomet jie bendrauja tarpusavyje, kol išsiaiškinamos aplinkybės. Sužinojome, jog vienas dizaineris paprastai per dieną padaro 4 klientų užsakymus. Sunkesni darbai užima ir daugiau laiko.

Norint dirbti grafikos dizaineriu, reikėtų baigti dizaino kolegiją, tačiau iš darbuotojo sužinojome, jog darbdavys darbo pokalbio metu retai atsižvelgia į tai. Jam svarbiau, kad būsimas grafikos dizaineris mokėtų dirbti bent su vienu programų paketu. O to išmokti galima ir savarankiškai. Siūloma mokintis žiūrint vaizdo pamokas „Youtube“.

Dirbant grafikos dizaineriu didžiausias trūkumas yra ilgas darbas prie kompiuterio, dėl ko dažnai silpsta sveikata. O didžiausias privalumas yra galimybė nuolatos tobulėti bei atrasti kažką naują bei neišbandytą. Taip pat kūrybos laisvė, jei klientas nusprendžia pasitikėti dizaineriu ir duoda tik vizijos užuomazgą.

Jei mes būtume grafikos dizainerės – tai būtume kūrybingos. Būdamos šios profesijos atstovės būtume naudingos savo klientams. Jei turėtume herojišką galią pakeisti pasaulį naudojantis ta profesija, tai pirmiausia numargintume miestų pastatus grafikos ornamentais.

Šis vizitas pas grafikos dizainerius mums labai patiko. Darbuotojai labai nuoširdūs ir mielai atsakinėjo į gausybę mūsų klausimų. Esame dėkingos už galimybę taip šauniai ir prasmingai praleisti popietę.

šešėliavimas UAB Laurema IMG_2521

 „Šešėliavimas“ UAB Naujoji Rūta, vyr. technologo, pardavimų vadovo ir generalinio direktoriaus profesija

Rebeka Noirušytė, Korenelija Kužčiūnaitė ir Evelina Dijokaitė. „„Šešėliavome“ UAB Naujoje Rūtoje, buvo labai įdomu sužinoti apie darbuotojų darbą, apie kurį pasakojo generalinis direktorius Remigijus Gulbinas. Pamatėme bei patyrėme įdomių akimirkų, viena iš mūsų buvo susipažino su teisininkės profesija, kita pasimatavo vyr. technologo profesiją ir stebėjo saldainių gamybos procesą, o trečioji susipažino su pardavimų vadybininko profesija. Visos įgijome naujos patirties, sužinojome kaip darbuotojai dirba UAB „Naujoje Rūtoje“. „Šešėliavimo“ dienos pabaigoje direktorius Remigijus Gulbinas mus visas labai nustebino su dovanomis! Turėjome nueiti į pačią pagrindinę „Rūtos“ parduotuvę ir mums ten leido išsirinkti saldainių, kokių tik norime. Buvo labai nuostabi, įdomi, kupina įspūdžių diena!“

31396039_1017284485086466_97069340381151232_n  31318096_1017285045086410_4914076171609571328_n

„Šešėliavimas“ įmonėse yra geriausias būdas pažinti profesijas, puiki galimybė pačiam mokiniui imtis iniciatyvos ir tyrinėti karjeros galimybes, suvokti asmeninio tobulėjimo poreikius, pasiruošti ateities pokyčiams, vedamas smalsumo, noro rizikuoti, išbandyti save. Karjeros galimybių tyrinėjimas yra nenutrūkstamas procesas. Greitai kintančiame pasaulyje turi nuolat „atnaujinti” savo žinias. Mokiniai galėjo aktyviai tyrinėti planuotas ir neplanuotas karjeros galimybes, kurios ateityje padės sėkmingai kurti trokštamą karjerą.

Parengė: Profesinio orientavimo konsultantė Monika Domeikienė

Taip pat skaitykite

RESPUBLIKINIS BENDROJO UGDYMO ĮSTAIGŲ MOKINIŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA – KONKURSAS „MA TOUR EIFFEL EST LA PLUS BELLE” („MANO GRAŽIAUSIAS EIFLIO BOKŠTAS”).

Kiekvienais metais kovo mėnesį minima Frankofonijos diena. Frankofonija – tarptautinė organizacija, vienijanti šalis ir regionus, …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *