Pagrindinis / Mokyklos naujienos / Lapkričio 5 dieną Šiaulių Logopedinėje mokykloje vyko popietė-konkursas „Draugystės traukinukas“.

Lapkričio 5 dieną Šiaulių Logopedinėje mokykloje vyko popietė-konkursas „Draugystės traukinukas“. Renginyje dalyvavo po dvi logopedinės mokyklos ir Medelyno progimnazijos 2-3 klasių mokinių komandas. Renginio dalyvius ir svečius sveikino logopedinės mokyklos direktorė Rūta Lanauskienė, šokių kolektyvas ir choras. Medelyno progimnazijos mokiniai dovanojo pačių gamintus obuoliukus su linkėjimais ir progimnazijos kalendorius naujiems draugams. Jau pati renginio pradžia įtraukė vaikus į aktyvią veiklą: komandos rinkosi kapitonus, burtų būdu pasirinko pavadinimą ir pasipuošė žaismingomis emblemomis, susipažino su konkurso taisyklėmis. Vaikams neteko nuobodžiauti, nes užduotis atliko stotelių principu: keliavo nuio vieno užduočių stalo prie kito. Užduočių būta pačių netikėčiausių: reikėjo liečiant tik rankomis atspėti ir teisingai pavadinti maiše paslėptus vaisius ir daržoves (svogūnas, apelsinas); pauostyti ir įvardyti kvapą (česnako, citrinos); atpažinti sėklas ir parinkti teisingą jų pavadinimą (kmynai, pupelės); atspėti paslėptus pasakų personažus kompiuterio ekrane; minti mįsles. Įdomiausia buvo stebėti kūrybinį vaikų darbą ”Pagamink pagal pavyzdį”: iš duotų daržovių, vaisių vaikai gamino paukščius. Stebino mūsų mažųjų mokinių sąmoningumas: vaikai puikiai įsiminė konkurso taisykles ir gebėjo teisingai įsivertinti savo atliktas užduotis (suskaičiuoti taškus). Renginio pabaigoje vaikų laukė malonios staigmenos: padėkos raštai, prisiminimo ir saldžios dovanėlės.

Renginio organizatorių ir svečių manymu, tokie renginiai ne tik skatina mokinius praktiškai pritaikyti įgytas žinias, įgūdžius, kalbinius gebėjimus, bet ir aktyvina vaikų pažintinių procesų plėtrą, neišlavėjusių funkcijų lavinimą bei sudaro galimybes jiems išreikšti savo jausmus, patenkinti jų džiaugsmo, pramogų poreikius, stiprina produktyvaus bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Renginiui vaikus paruošė specialioji pedagogė I.Austienė, logopedė D.Mačiūnaitė, pradinių klasių mokytojas A.Valukonis.

Prancūzų kalbos viktorina Medelyno progimnazijoje

Kovo 20-ąją – tarptautinę Frankofonijos dieną – į Medelyno progimnaziją susirinko net šešių miesto progimnazijų …