Pagrindinis / Mokyklos metraštis / Integruotos pamokos svečias kun. Mindaugas Malinauskas SJ

Integruotos pamokos svečias kun. Mindaugas Malinauskas SJ

Integruotą dorinio ugdymo pamoką 4a, 4b ir 4c klasėse pradėjo tikybos mokytoja Asta Kyviliūtė. Pedagogė priminė, kad trečiadienį,  Pelenų  dieną, prasideda  gavėnia – pasninko laikotarpis prieš pagrindinę krikščionių šventę šv. Velykas, kurias  šiemet švęsime balandžio 20-ąją dieną.
Stebėdami pateiktis, moksleiviai suprato, jog ši diena pažymėta ypatingos atgailos dvasios, kai išreiškiamas asmeninis žmogaus troškimas atsiversti ir sugrįžti pas Dievą.
Kartu su jėzuitų vienuoliu,  kunigu Mindaugu Malinausku aiškinosi iš kur kilusi Pelenų dienos tradicija?  Kodėl būtent nuo šios dienos prasideda susikaupimo metas?
Pasak kunigo Mindaugo Malinausko, trijų savaičių pasirengimo Velykoms laikas atsirado IVa. Romoje. Jis buvo pradedamas „Džiaugsmo“ sekmadieniu.
Pamoką ypač pagyvino mokinių  giedamos giesmės pritariant gitara, kuria grojo jėzuitų vienuolis, kunigas Mindaugas.
Atsisveikindamas svečias priminė švento Rašto žodžius: „Atsiverskite ir tikėkite Evangelija“ (Mk 1,15) arba „Atmink, žmogau, jog dulkė esi ir dulkėmis virsi“ (plg. Pr 3,19).
Belieka tikėti, kad Dievas per karštus troškimus ir maldas ateis visiems  į  pagalbą.

KALĖDOS PRANCŪZIŠKAI.

Pasitikdami gražiausias metų šventes prancūzų kalbos besimokantys mokiniai įsitraukė į projektą „Kalėdos prancūziškai“ („Le Noël …