Pagrindinis / Mokyklos metraštis / Erasmus+ KA1 programos mokytojų kvalifikacijos tobulinimo seminaras Portugalijoje

Medelyno mokyklai dalyvaujant Erasmus+ KA1 pedagogų kvalifikacijos kėlimo programoje, dvi progimnazijos mokytojos Monika Bartaševičiūtė-Grudžinskienė ir Ingrida Zibulskienė, spalio mėnesį viena po kitos dalyvavo po savaitę trukusiuose kursuose “Tarpkultūrinis ir tarptautinis Europos projektų menedžmentas”. Seminarai vyko Portugalijoje, Porto mieste. Į juos susirinko mokytojai iš įvairių Europos šalių: Vokietijos, Austrijos, Lenkijos, Graikijos, Danijos, Slovėnijos, Slovakijos, Islandijos bei Suomijos. Čia susirinkę pedagogai ne tik patobulino savo tarptautinių  projektų rengimo kompetenciją, susipažino su tarpkultūriniais skirtumais, bet ir užmezgė ilgalaikius santykius su kitų šalių mokytojais, pasidalino bendradarbiavimo idėjomis, susirado partnerius būsimiems mokyklų mainų projektams. Seminarai vyko anglų bei vokiečių kalbomis. Juos vedė patyrę lektoriai iš Vokietijos, Portugalijos, Slovėnijos.  Mokytojai turėjo puikią progą susipažinti ir su Portugalijos šalies geografija, kultūra, švietimo sistema, aplankyti Porto miesto įžymybes. Viena iš seminaro dalyvių namų užduočių buvo parengti savo šalies ir/ar mokyklos pristatymą, atsivežti savo gimtosios šalies vaišių kitiems dalyviams.  Mūsų mokytojos grįžo pilnos malonių įspūdžių ir idėjų. Visu tuo dalijasi su savo mokiniais bei kolegomis. Projektą finansavo Europos sąjunga, rėmė Lietuvos švietimo mainų paramos fondas.

KALĖDOS PRANCŪZIŠKAI.

Pasitikdami gražiausias metų šventes prancūzų kalbos besimokantys mokiniai įsitraukė į projektą „Kalėdos prancūziškai“ („Le Noël …