7b profesinis veiklinimas Šiaulių geležinkelio muziejuje

2018 m. balandžio 10 d. 7b klasės mokiniai lankėsi Šiaulių geležinkelio muziejuje, kuriame susipažino su geležinkeliečio profesija ir apžiūrėjo muziejaus eksponatus.

Šiaulių geležinkelio muziejus įkurtas 1971 m. rugsėjo 4 dieną, minint geležinkelio 100-ąsias metinės. Šiame muziejuje veikia dvi ekspozicijos – lauko ir vidaus.

Vidaus muziejaus ekspozicijoje geležinkelio gidas pasakojo mokiniams apie geležinkeliečio profesiją, supažindino su traukinių stoties įkūrimo istorija, o lauko ekspozicijoje mokiniai pamatė daug eksponatų susijusių su traukiniais, kai kurie iš jų vieninteliai Europoje.

Eksponatai verti dėmesio: vienas iš jų – traukinys, pagamintas Suomijoje, jis vienintelis toks ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Taip pat – Žaliukų stotelė, prie kurios mokiniai įsiamžino. Dar keli įsimintini eksponatai – didysis mažasis garvežys, svarstyklės, iešmų perjungimo mechanizmas (iešmininko profesija), vikšrinis traktorius.

Įdomus faktas tai, kad kiekvienoje geležinkelio teritorijoje būdavo pakabintas bėgis, į kurį daužydamas vadovas kviesdavo susirinkimus ar pranešdavo apie pavojų.

Taip pat skaitykite

Renginys ,,Aktyvus- sveikas –laimingas“

Gegužės 22 d.  mokyklos ketvirtokai su savo mokytojais dalyvavo  prevenciniame   renginyje ,,Aktyvus- sveikas –laimingas“, kuris …