Pagrindinis / Mokyklos metraštis / 5m ir 6k klasių indėniška ir gurmaniška ekskursija Žemaitijoje

5m ir 6k klasių indėniška ir gurmaniška ekskursija Žemaitijoje

Spalio 18 d. 5m ir 6k klasių mokiniai vyko į ekskursiją į Žemaitijos regioną ir aplankė Vinetų kaimą bei Džiugo namus Telšiuose.

Moksleiviai dalyvavo dvejose edukacinėse programose:

Jaunųjų vilkų kelias. Programos metu mokiniai susipažino su indėnų kultūra ir istorija, atliko įvairias, skatinančias judėti, įgauti budrumo, drąsos ir pasitikėjimo, lavinančias koordinaciją, reakciją užduotis.

Sūrio Džiugas abėcėlėprogramos metu mokiniai ragavo 36, 24, 18 ir 12 mėnesių brandintą kietąjį sūrį DŽIUGAS su obuoliais, vynuogėmis, riešutais, sužinojo, iš ko ir kaip lietuviškas kietasis sūris gaminamas, kokia medžiaga, slypinti jame, ypač naudinga vaikams ir jų tėveliams, taip pat gausybę kitų faktų. Atliko  įvairius žaidimus ir užduotis! Naudodamiesi skonio žemėlapiais, mokėsi rasti įvairaus brandinimo sūrio skonio skirtumus. Sužinojo legendą apie Žemaitijos sostinės įkūrėją milžiną Džiugą, bei jo nuveiktus žygdarbius.

Edukacijos praturtino mokinius naujomis žiniomis, geromis emocijomis bei įspūdžiais.

Parengė Monika Domeikienė ir Inga Balčiūnienė

KALĖDOS PRANCŪZIŠKAI.

Pasitikdami gražiausias metų šventes prancūzų kalbos besimokantys mokiniai įsitraukė į projektą „Kalėdos prancūziškai“ („Le Noël …