Pagrindinis / Mokyklos metraštis / 2b klasės išvyka į Birutės vandenvietę

2b klasės išvyka į Birutės vandenvietę

Šiaulių Medelyno progimnazijos 2 b klasės mokytoja ir mokiniai per pasaulio pažinimo pamokėles kalbėjo apie vandens svarbą žmogaus gyvenime, apie tai, kas teršia vandenį, kodėl jį reikia saugoti ir taupyti. Antrokai suprato , kad užerštą vandenį reikia valyti specialiais įrengimais. Norėdami kuo daugiau sužinoti apie vandenį, jo kelią iki mūsų namų, nutarė apsilankyti netoli mokyklos veikiančioje Birutės vandenvietėje. Tad  sausio 13 d.  vandenvietėje antrokus maloniai priėmė vyresnioji inžinierė technologė Irena Buteliauskienė. Ji mokiniams papasakojo, kad Šiauliuose požeminis vanduo išgaunamas iš 200 metrų gylio gręžinių Birutės, Bubių ir Lepšių vandenvietėse. Vyresnioji inžinierė technologė parodė gręžinius, vandens filtrus, talpas, kuriose dezinfekuojamas vanduo, vandens kėlimo siurblius. 2 b klasės mokiniai sužinojo, kad kvarcinio smėlio pagalba iš vandens išvaloma geležis, kad Birutės vandenvietė išvalo ir išgauna 66 proc. viso miestui patiekiamo geriamojo vandens, o vienas gyventojas per parą suvartoja 63,3 litrus vandens. Ši išvyka papildė antrokų žinias apie vandenį – maisto, švaros, sveikatos ir energijos šaltinį.

Mokytoja   Jūratė Jasmontienė

KALĖDOS PRANCŪZIŠKAI.

Pasitikdami gražiausias metų šventes prancūzų kalbos besimokantys mokiniai įsitraukė į projektą „Kalėdos prancūziškai“ („Le Noël …