Svarbi informacija !
2a , 2b , 2c ir 4c klasių mokinių išvyka į Limuzinų fermą

2a , 2b , 2c ir 4c klasių mokinių išvyka į Limuzinų fermą

Š. m.  spalio 10 dieną Šiaulių Medelyno progimnazijos 2a , 2b , 2c ir 4c klasių mokiniai vyko į ekskursiją maršrutu „Šiauliai – Stulgiai – Šiauliai“ ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime  „Saugus elgesys su gyvūnais“.

Apsilankė Limuzinų ūkyje, kuris yra Kelmės rajone, Stulgių kaime. Šio ūkio tikslas – veisliniai galvijai, kurie pasižymi geriausiomis veislės savybėmis.

Mokiniai susipažino su limuzinu – tėčiu, kurio vardas Pūstažandis. Jį įsigijo ūkininkas Prancūzijoje, kaip ir keletą veislinių karvučių – limuzinių. Dabar fermoje  – visas būrys jautukų ir telyčių.

Ūkio vadovas mokiniams papasakojo apie galvijų priežiūrą, jų globą, maitinimą, naudą. Svarbiausia, kad mokiniai sužinojo, kaip saugiai elgtis su gyvūnais , kai  nori  prie jų prieiti ar pašerti. Kaip  nesukelti pavojaus sau ir gyvūnui. Limuzinams patinka, kai su jais bendrauja žmogus, paglosto, šukuoja kailį ir laiku pašeria.Tada jie būna ramūs, taikūs, pakviesti – ateina.

Mokiniai mielai maitino limuzinus obuoliais, duona, dribsniais. Glostė juos, šukavo, kalbino ir fotografavo. Domėjosi veterinaro ir ūkininko profesijomis.

Mokiniai grįžo į mokyklą kupini geriausių įspūdžių ir dėkoja ūkio vadovams už šiltą priėmimą ir  suteiktas žinias .

Parašyk savo nuomonę

Scroll To Top